تجهیزات کنترل و آزمایشگاه گیاهان دارویی 

شرکت دانش بنیان پویا احراز

صنعت نوین قشم

شرکت دانش بنیان پویا احراز
اخبار

تجهیزات کنترل و آزمایشگاه گیاهان دارویی

 

صنعت تولید و فرآوری گیاهان دارویی و معطر یکی از صنایع پویا و در حال توسعه جهان است

 در کشورمان ایران با وجود دانش و باورهای کهن در زمینه گیاهان دارویی و طب سنتی، پیشرفت چندانی نداشته است  که امید است با  استفاده از  ابزارهای و تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی شرکت پویا احراز صنعت نوین قشم  و نیاز کشور از طرفی قطع وابستگی به صنایع داروسازی  گیاهان دارویی جهان  بتوانیم روز به روز شاهد افزایش توانایی این دسته از  تولیدات کشور باشیم  بخصوص اینکه در بعضی مناطق ایران مثل  استان چهار محال و بختیاری و استان  کهگیلویه و بویراحمد  بخصوص که طبیعت بکر در شهر یاسوج  بزرگترین پارک جنگلی جنوب کشور را از آن خود کرده است و این امر سبب شده که ذخیره عظیمی از گیاهان، قارچ‌ها، جلبک‌ها، جانوران و میکروارگانیسم‌ها، که همگی ذخایر عظیمی از ترکیبات فعال زیستی را در خود دارند را در اختیار داشته باشیم. گران‌ترین و موثرترین داروهای موجود در بازار جهانی در این گروه جای دارند و بسیاری از داروها، از داروهای سرطان تا بیماری‌های فیزیولوژیک، عفونی و یا عصبی دارای منشأ طبیعی هستند.

 

گرایش به سمت توسعه مواد داروئی با منشأ طبیعی درحال افزایش بوده و هم اکنون در بسیاری از موارد، تغییر خطوط صنایع دارویی از مواد سنتزی به مواد طبیعی در حال انجام است.

بر اساس پتانسیل طبیعی قلل دنا که در پهنه جنوبی در شهرستان دنا و بویراحمد واقع است به عنوان یک موزه طبیعی گیاهان دارویی با تنوع و گونه های بی نظیر و منحصر به فرد ذخایر ژنتیکی ایران به عنوان پشتوانه ای برای کارهای تحقیقاتی این مرکز مورد توجه قرار گرفته است.

 رشد علمی و تحقیقاتی مرکز در حال افزایش بوده  و به تدریج در حال رشد و بالندگی می باشد. در حال حاضر با وجود تجهیز آزمایشگاه ها، حیوان خانه، اعضای هیئت علمی متخصص، کارشناسان آزمایشگاه و پتانسیل همکاری دانشجویان کارشناسی ارشد امید به رشد روز افزون در آینده نزدیک باشیم.

 

این صنعت از مراحل کاشت و یا برداشت از طبیعت آغاز شده و در نهایت با تولید فرآورده نهایی اعم از داروهای گیاهی، محصولات آرایشی بهداشتی و یا غذایی و ... به پایان می رسد.

 

در این چرخه کاشت گیاه تا تولید محصول فرموله شده، مبحث استانداردسازی مواد گیاهی خام یکی از گلوگاه های مهم می باشد که وجود آزمایشگاهها و صنایع پیشرفته مربوط به آن در کشورهای مختلف جهان مانند آلمان و ایتالیا چین و  بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان   ایجاد شده و دست رنج کشاورزان را آماده مصرف در صنایع بالادست می نماید.

 در کشور  ما  نیز  در حال حاضر بدلیل  افزایش نرخ ارز و تحریم ها  زیاد و خلا این صنعت مهم، بسیاری از شرکت های داروسازی گیاهی که نیاز به این   این محصولات دارند و در گذشته   به واردات گیاهان استاندارد شده یا عصاره و اسانس آنها روی آورده بودند اینکه می توانند از   محصولات   ایرانی  که در آزمایشگاهها و کارگاه های ایرانی تولید شده است استفاده کنند .

 لذا این شرکت سعی می نمایید با   هماهنگی و  تبادل نظر با دست انداران و اندیشمندان  طب سنتی و گیاهان دارویی ایرانی  و سایر کشورهای پیشرفته جهان    ، نسبت به تامین   تجهیزات   آزمایشگاهی گیاه شناسی  دارویی  و نیز تجهیزاتی که به  فراوری این محصولات در ایران  کمک می نماید     همکاری تنگاتنگی داشته باشد

با توجه به ضرورت تامین منابع علمی موردنیاز صنعت فرآوری اولیه گیاهان دارویی و معطر، کتاب ها و  مقالات بسیار زیادی  ترجمه و تالیف  گردید از جمله کتاب  آقای دکتر ریچارد آلان میلر در طول بیش از 40 سال فعالیت در بخش استانداردسازی گیاهان دارویی و ادویه ها است  که نظر شما را به آنها جلب  می کنیم .

ویژگی این شرکت  تهیه ، تولید  و   نیز  واردات  انواع تجهیزات و  دستگاه های معرف و معتبر و بعضا  معرفی شده در رفرانسهای   معتبر و مشهور   از جمله کتاب  فوق می باشد که  در ایران نیز امکان فعالیت در این رشته برای علاقه مندان این صنعت به راحتی بیشتری مثل کشورهای خارجی  فراهم آید .

 

 

 


  • pecomanager2@gmail.com :ایمیل
  • 021-88550695 ، 021-22887535 : تلفن
  • تهران 16765-593 : صندوق پستی
  • 09121495031 :تلفن همراه
  • اینستاگرام

Design By : Rahweb